Oil filled plain bronze bush BNZ10-13-15
Part number : BNZ10-13-15
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ10-13-15 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 13 mm and a length of 15 mm. It is manufactured in .
  13 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ12-15-15 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ12-15-15
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    13  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description